Autor:

LksAdmin

Utworzono:

16.08.2017

W sobotę 12 sierpnia rozpoczęła się 1 kolejka nowosądeckiej okręgówki, w której LKS Zalesianka Zalesie podejmowała na własnym stadionie LKS Płomień Limanowa. Pierwsze minuty to zdecydowana przewaga gości. Już w 1 minucie świetną okazję miał napastnik Płomienia. Obsłużony prostopadłym podaniem przez kolegę z drużyny nie wykorzystał 100% szansy, a dobitkę z linii bramkowej wybił nasz obrońca. W 3 minucie spotkania przegrywaliśmy juz 0-1. Kolejne dobre prostopadłe podanie z głębi pola i w sytuacji sam na sam górą był skrzydłowy Płomienia. W ciągu pierwszych 25 minut goście mieli jeszcze dwie sytuację na podwyższenie wyniku. Najpierw kapitan gości uderza obok bramki w sytuacji sam na sam , natomiast chwilę później napastnik gości nie trafia w piłkę z 6 m. To były ciężkie chwile dla naszej drużyny. Jednak z czasem w miarę upływu czasu zaczęliśmy tworzyć sobie sytuację a nasza obrona grała coraz pewniej w defensywie. W 32 minucie doprowadziliśmy do remisu. Mucha odgrywa tyłem do bramkina skrzydło do Augustyna, a ten podaje na środek pola karnego do Wierzyckiego, który ze spokojem kończy akcję obok bezradnego bramkarza.Po tej bramce Zalesianka zaczęła przeważać w meczu. Jednak do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Druga połowa to ciągłe ataki naszej drużyny. Płomień starał się kontrować i ta sztuka mogła się udać. Około 65 minuty napastnik gości stanął oko w oko z naszym bramkarzem, lecz świetna interwencją popisał się Piksa. Z kolei z naszej strony groźne dwa strzały głową oddał Sukiennik po dwóch rzutach rożnych. Pierwsze uderzenie zostało wybite z linii bramkowej przez obrońcę Płomienia, natomiast drugie trafiło w słupek bramkarza gości. W 88 minucie przeprowadziliśmy zwycięską akcję. Po długim podaniu A. Ubika piłkę głową zgrał Wierzycki, a 100% sytuację z pierwszej piłki wykończył Mucha. Drużyna z Limanowej starała się jeszcze walczyć o remis jednak rezultat pozostał bez zmian. Podsumowując pierwszy mecz sezonu zadecydowała skuteczność. Goście mogli rozstrzygnąć mecz w pierwszych 30 minutach, niestety dla nich zabrakło im zimnej krwi. My natomiast po "przespaniu" pierwszych minut zaczęliśmy grać na miarę naszych możliwości i druga połowa zdecydowanie należała do nas. Gratulujemy naszej drużynie i liczymy na kolejne zwycięstwa. Kolejny mecz odbędzie się we wtorek o 17.00 z Grodem Podegrodzie. Skrót spotkania z meczu Zalesianka Zalesie - Płomień Limanowa można obejrzeć na: https://www.youtube.com/watch?v=FnAgHH9gBvw . Relację z punktu widzenia gości przeczytać można na: http://plomien-limanowa.com/mecze/830/ . Semiquaver