Zalesianka Zalesie Gospodarze

Autor:

LksAdmin

Utworzono:

W ubiegłą sobotę rozegraliśmy pierwszy mecz w tej rundzie na własnym stadionie.
Rywalem był klub AKS Ujanowice, z którym w ostatnich paru spotkaniach nie zdobyliśmy nawet punktu.
Początek spotkania to przewaga naszej drużyny. Akcja toczyła się głównie na połowie przeciwnika, a nasza obrona nie miała zbyt wiele do roboty.
W tym okresie nasza drużyna wypracowała sobie pare dobrych pozycji strzeleckich jednak żaden ze strzałów poważnie nie zagroził bramce AKS-u.
Dopiero w 26 min udało się zdobyć bramkę i potwierdzić dominację na boisku. Z rzutu wolnego przymierzył Franczyk R. i piłka wpadła tuż pod poprzeczką
bramki gości.
Kolejne minuty to głównie walka w środku pola z coraz częstszymi atakami graczy z Ujanowic.
W 39 minucie po stałym fragmencie gry ze środka boiska goście zdobyli gola wyrównującego. Napastnik wygrał pojedynek główkowy z naszym obrońcą posłał piłkę do siatki.
Pierwsza połowa mimo, iż wydawała się dobra w wykonaniu naszej drużyny to jednak nie przełożyło się to na wynik i do przerwy oba zespoły schodziły
do szatni z jednakową zdobyczą bramkową.
Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków gości. Tym razem dopisało nam szczęście i po jednym ze strzałów zawodnika z Ujanowic piłka odbiła się od poprzeczki.
W 55 minucie to jednak nasza drużyna wyprowadziła wzorową kontrę. Górną piłke z obrońcami wygrał Gromala, piłkę w pole karne dograł Grucel, a cała akcję wykończył Opoka K..
Kolejne minuty to bardzo szarpana gra z obu stron. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej okazji, a częste faule i przerwy w grze nie sprzyjały widowisku.
Jednak to co miało przynieść emocje to ostatnie 10 minut. Najpierw w 84 minucie goście otrzymali rzut wolny z 20 m. Nieporozumienie w murze skrzętnie wykorzystali przeciwnicy i
doprowadzili do remisu. Jednak w doliczonym czasie gry w polu karnym zostaje sfaulowany Opoka K. przez bramkarza rywali. Sędzia wskazał na "wapno"... niestety nie wykorzystaliśmy
"meczówki".
Mimo pewnego niedosytu udało się zdobyć 1 punkt. Nasza drużyna zagrała dobrze aczkolwiek doświadczenie zawodników z Ujanowic przy stałych fragmentach gry pozwoliło im
na zdobycie dwóch bramek na wagę remisu.