Młodzi piłkarze Sokoła Słopnice triumfują w Skawinie.

Drużyna żaków Sokoła Słopnice zdecydowanie zwyciężyła w 6 Turnieju Dragon Piast Cup 2016, który odbył się 5 listopada w Skawinie. W rozgrywkach grupowych pierwszy mecz z drużyną Pogórze Gdów został gładko wygrany 2:0. Mecze z drużynami Jadwiga I Kraków i Wieczysta Kraków przypominały obronę Częstochowy, Sokół prowadził grę i bombardował bramkę przeciwników jednak bez szczęścia, Jadwidze nie udało się trafić do bramki stąd remis 0:0, a z Wieczystą 1:1, strata bramki po nielicznej kontrze zawodników z Krakowa. Tabela ostatecznie była bardzo wyrównana i trzy drużyny miały jednakową ilość punktów, o awansie do grupy finałowej zadecydowała lepsza różnica bramek. Z drugiej grupy awans wywalczył z kompletem punktów Orzeł Sidzina i gospodarz Piast Skawina.

W grupie finałowej piłkarze Sokoła nie pozostawili cienia złudzeń przeciwnikom, z Piastem wygrali 2:0, a drużynę Orła Sidzina pozbawili jedynych punktów w turnieju pokonując 3:0. Zasłużenie odebrali puchar za zajęcie pierwszego miejsca. Dodatkowe wyróżnienie najlepszego strzelca otrzymał zawodnik Sokoła Słopnice Filip Strug z pięcioma trafieniami.

Dodajmy że trenerem żaków jest Franciszek Mrózek którego nieobecność na turnieju tłumaczy mecz juniorów Sokoła w Małopolskiej Lidze Juniorów. W zastępstwie trenera wystąpił duet rodziców Andrzej Kęska i Robert Pala. Drużyna jest utrzymywana przez rodziców przy wydatnej pomocy klubu Sokół Słopnice, Gminy Słopnice i lokalnych sponsorów.

Drużyna zagrała w składzie: Adrian Majda, Dawid Sakowski, Filip Kęska, Filip Strug, Jan Urbański, Kacper Kapera, Karol Kaim, Konrad Kłodnicki, Michał Młynarczyk, Michał Pala, Olaf Stańczuk, Olivier Jaworski, Sebastian Wożniak.

Dziękujemy chłopcy za nieustępliwość i serce do walki, dostarczyliście nam wiele emocji życzymy dalszych sukcesów.

więcej zdjęć: https://www.facebook.com/pg/PiastSkawina/photos/?tab=album&album_id=1064564130279155