Żaki 2008 MIŚ CUP podsumowanie.

Żaki 2008  MIŚ CUP podsumowanie.

Niedzielny turniej MIŚ CUP w Skrzyszowie charakteryzował się mocną obsadą i cennymi nagrodami. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy A i B, Słopnice zagrały w grupie B z drużynami: Bardomed Krosno, Piłkarskie Nadzieje Mielec I i Akademia Kolejarz Stróże. W grupie B miała jeszcze zagrać drużyna Dunajec Nowy Sącz ale nie dojechała.

Sokół Słopnice pewnie wszedł do półfinału z kompletem zwycięstw, z drugiego miejsca wyszli zawodnicy z Krosna. Natomiast w grupie A czarował grą zespół DAF Rzeszów, zwycięstwa były wysokie i przekonywujące pierwsze miejsce w grupie z dużą przewagą bramkową, z drugiego miejsca weszli gospodarze LUKS Skrzyszów. Wydawało się że finał może być tylko jeden Sokół z Daf-em, rzeszowianie gładko weszli do finału natomiast Sokoła w spotkaniu z gospodarzami dopadła niemoc i o finale decydowały rzuty karne wygrane skromnie 1:0. Skrzyszowianie powetowali sobie porażkę z Sokołem wygrywając również w rzutach karnych finał pocieszenia z drużyną Bardomed Krosno zajmując trzecie miejsce.

W finale wszyscy spodziewali się wysokiej porażki Sokoła, jednak minuty mijały wynik nie ulegał zmianie, chłopcy dobrze grali w obronie i czasem atakowali bramkę przeciwnika. Jednak umiejętności piłkarskie były po stronie zawodników z Rzeszowa, na pięć minut przed końcem meczu „rozklepali” naszą obronę i bramkarz był bez szans. Wynik utrzymał się do końca spotkania i Daf zasłużenie został triumfatorem turnieju. Dodajmy że chłopcy z Rzeszowa trenują w Akademii Młodych Orłów założoną przez Zbigniewa Bońka i skupiających wyselekcjonowanych zawodników na których tle nasi chłopcy zaprezentowali się więcej niż przyzwoicie.

Dziękujemy chłopcom za zaangażowanie i emocje, rodzicom za sfinansowanie wyjazdu i prowadzenie drużyny, trenerowi za przygotowanie drużyny, organizatorom za zaproszenie i sponsorom za wspaniałe nagrody.