Żaki Sokoła rocznik 2008 wracają ze Słowacji z pucharem.

W niedzielę 19 lutego zawodnicy z rocznika 2008 skorzystali z zaproszenia na turniej w Starej Lubovni na Słowacji. Na turnieju zagrało zaledwie 6 drużyn: MFK Stará Ľubovňa, AP Jasło, Sokół Słopnice, UKS Gryf Pleśna, Akademia Poprad Muszyna i FK Poprad. Dzięki takiej liczbie drużyn można było zagrać systemem ,,każdy z każdym’’. Bardzo dobrze prezentowały się drużyny AP Jasło i Popradu Muszyna, które w pierwszej kolejce podzieliły się punktami, oraz drużyna gospodarzy. Sokół grał jak dobrze naoliwiona maszyna pewnie wygrywając pierwsze mecze. Dopiero w meczu z gospodarzami maszynka się zacięła, pomimo wielu akcji nie udało się strzelić bramki dzięki postawie rosłych stoperów słowackiej drużyny. Mecz zakończył się przegraną 1:0. Przed ostatnią kolejką nic nie było pewne, zwycięstwo gospodarzy gwarantowało im triumf w turnieju, jednak Jasło dopingowane przez zawodników Sokoła pozbawiło ich złudzeń strzelając trzy bramki bez straty własnej. W pozostałych meczach nie było niespodzianek i turniej zakończył się zwycięstwem Sokoła przed AP Jasło, Popradem Muszyna i na czwartym miejscu MFK Stara Lubovna. Pomimo jednego przegranego meczu Słopnice wypadły bardzo dobrze, chłopcy strzelili 16 bramek tracąc tylko jedną, a bramkarz został najlepszym bramkarzem w turnieju.
Od sierpnia zawodnicy Sokoła rocznik 2008 wzięli udział w 14 turniejach rozgrywanych na boiskach i halach sportowych w Małopolsce i nie tylko. Bilans turniejów to 2 drugie i 12 pierwszych miejsc. W tym tygodniu w sobotę czeka ich poważny sprawdzian w turnieju o mistrzostwo OZPN Nowy Sącz. Sokół zmierzy się tam z najlepszymi drużynami z powiatu: gorlickiego, nowosądeckiego, limanowskiego i nowotarskiego. Powiat limanowski oprócz Sokoła będzie reprezentować zespół MUKS ,,Halny’’ Kamienica, zawody odbędą się 25 lutego w hali limanowskiej ,,trójki’’ – zapraszamy do kibicowania.