Turniej w Wiśniowej dla Sokoła Słopnice!

Młodzi adepci piłki nożnej z Sokoła Słopnice wzięli udział 13 listopada 2016r. w V Turnieju Charytatywnym ,,Zagraj Z Nami Dla Klaudii i Kubusia". W turnieju udział wzięło 9 drużyn żaków ze Słopnic, Wiśniowej, Sczyrzyca, Niedzwiedzia, Dobczyc i Raciechowic. Rozgrywki rozpoczęły się eliminacjami w dwóch grupach. W grupie A Sokół potykał się z drużynami: Lubomir I z Wiśniowej, Raba Dobczyce i Orkan Szyrzyc I i II. Drapieżnie grający Sokół z impetem przeszedł przez rozgrywki grupowe bez straty punktu, zajmując pierwsze miejsce. W grupie B trwała zacięta walka o pierwsze miejsce między Orkanem Niedzwiedź a Grodziskiem Raciechowice. Jednak mecze bezpośrednie w grupie B nie były decydujące i o kolejności na dwóch pierwszych miejscach premiowanych awansem do półfinałów zdecydowały karne, zwycięskie dla drużyny Grodziska. Mecz półfinałowy Grodziska Raciechowice z Rabą Dobczyce do połowy wyrównany zakończył się zwycięstwem Grodziska i awansem do finału. Drugi półfinał Sokoła z Orkanem Niedzwiedź został pewnie wygrany przez naszych żaków 4:1. W Finale nasi zawodnicy rozpoczęli grę nieśmiało z szacunkiem do rywala co zostało wykorzystane przez piłkarzy z Raciechowic bramką na 1:0. Taka sytuacja podziałała na naszych zawodników jak czerwona płachta na byka, dwie szybkie akcję i było 1:2. Do końca spotkania Sokół kontrolował przebieg meczu co jakiś czas dorzucając bramkę. Przy stanie 1:5 sędzia zakończył spotkanie ku radości podopiecznych trenera Franciszka, który wspierany przez rodziców kierował poczynaniami Sokoła Słopnice. Należy pochwalić trenera za ustawienie taktyczne, a zawodników za realizację założeń i pokaz zespołowej gry wyróżniającej się na tle pozostałych drużyn. Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna Orkana Niedzwiedź.

Skład zespołu żaków Sokoła Słopnice: Adrian Majda, Filip Kęska, Filip Strug, Jan Urbański, Karol Kaim, Konrad Kłodnicki, Michał Młynarczyk, Michał Pala, Olivier Jaworski, Sebastian Wożniak.